203 шофьора в София са глобени с фиш за неправилно паркиране в зелени площи през октомври, съобщиха от Столичния инспекторат.
Съставени са 255 констативни протоколи, а 160 моторни превозни средства са преместени принудително на специализиран паркинг.
Най-много нарушители за месеца са констатирани в районите "Студентски", "Триадица" и "Слатина".
Обичайна гледка е за кварталите тротоарите освен от пешеходците да се използват и за коли. Някои от живущите открито заявяват, че паркират неправилно. Твърдят, че няма места.
Според Закона за движение по пътищата от 20 до 200 лв. варират санкциите, като най-солената глоба - от 200 лв. е за паркиране на инвалидно място.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив