Правителството определи на днешното си заседание „Български пощи“ ЕАД за стратегически обект от значение за националната сигурност в страната. Това съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет (МС).
„С проекта за допълнение на Постановление № 181 от 2009 г. за определяне на стратегическите обекти и дейности, които са от значение за националната сигурност се предвижда в приложението към чл. 1, ал. 1 да се определи „Български пощи“ ЕАД като стратегически обект и дейност от значение за националната сигурност в страната", се казва в съобщението на МС.
Оттам отбелязват, че това ще спомогне да бъдат предприети всички възможни мерки за бързо и ефективно предотвратяване и ограничаване на риска от нов срив с всички произтичащи от него неблагоприятни последици за „Български пощи“ ЕАД и предотвратяване на рисковете от последващи кибератаки.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава
