В Кюстендил обърнаха внимание на домашните любимци и по-точно на следите, които те оставят след разходките си.
Общината възнамерява да въведе между 1000 и 5000 лева глоба за собствениците на кучета, които не почистват след своите питомци.
Така местната власт се надява да ограничи отпечатъка върху околната среда, съобщава "Нова". Това обаче се оказва наказание, което може да падне лесно в съда, тъй като е трудно доказуемо кой притежава кучето, замърсяващо улицата.
Прочетете още
- 12:42 Задържаният за кървавата баня в Угърчин мълчи: Не е дал обяснения пред разследващите
- 14:01 Безумие край Благоевград: Кола продължи в насрещното въпреки предупрежденията СНИМКИ
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 12:00 В Чирпан страхът от бездомните кучета изпреварва строежа на приюта
