Хиляди отново тръгват на път. Утре - в последния от серията празнични дни, полицията и Пътната агенция въвеждат специални мерки за облекчаване на движението.
От 10 сутринта до 21 часа в тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ на автомагистрала „Хемус“ ще има две ленти за движение в посока София.
Временно ще бъдат въведени ограничения и обходни маршрути за пътуващите в посока Варна.
Те ще бъдат отклонявани от магистралата два пъти и ще се върнат на аутобана при пътния възел на 60-и километър.
В Южна България за трафика от Гърция в района на Симитли вече са осигурени две ленти в посока София и една за трафика към южната ни съседка.
В цялата страна на терен остават близо хиляда екипа на „Пътна полиция”, както и немаркирани полицейски патрули, които да следят за нарушители.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице