Община Стара Загора се ангажира със съдбата на възрастните хора, пострадали от неправомерно отношение в частни домове в с. Ягода.
Зам.-кметът с ресор „Общинска собственост, здравеопазване и социални дейности“ Павлина Делчева и секретарят на Община Стара Загора Николай Диков остават на място като гаранция, че Община Стара Загора поема отговорността да даде на тези хора реална грижа.
"Къщите на ужасите" в Старозагорско: Говорят роднините на заключените
Община Стара Загора, в координация с всички здравни и социални институции, осигурява необходимата организация за предоставяне на адекватни грижи и подкрепа на засегнатите лица. Настаняването се извършва в лицензирани социални институции, които предлагат резидентна грижа, здравни услуги и рехабилитация, съобразени с индивидуалните потребности на всеки човек.
Целта на тези действия е да се гарантира безопасността и достойнството на всички пострадали. Община Стара Загора ще продължи да следи отблизо ситуацията и да съдейства за пълната интеграция и възстановяване на засегнатите граждани.
Лекар посещавал незаконните домове в Старозагорско само при смъртен случай
Прочетете още
- 19:04 Откриха труп на мъж в реката край "Лъвов мост" в София
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума