Пожарът в емблематичната сграда "Купола" в Благоевград е овладян, обяви инж. Георги Пармаков, директор на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".
По думите му сигналът за огтнената стихия е получен в оперативния им щаб в около 06:30 часа сутринта.
"Веднага на място са изпратени наши екипи. Към момента на място има 6 пожарни екипа и още около 20 служители на Районната пожарна служба в Благоевград. Можем да кажем, че в момента пожарът е овладян, не се разпростира. Срещаме малко трудности за цялостното потушаване, тъй като горят подпорни ламарини и се налага къртене. Пострадали хора няма", настоя той.
Инж. Пармаков добави, че няма засегнати жилища на граждани. Причините за възникването на пожара са в процес на установяване.
"Колегите от ОДМВР – Благоевград също са на място. Помагат ни. Периметърът е отцепен, за да се гарантира, че ще може да работим спокойно. Хората, които са били в сградите са евакуирани", подчерта още той.
По първоначални данни стихията е придизвикана от старо ел. табло в единия от нощните клубове в "Купола".
"Купола" в Благоевград лумна в пламъци! Нощни клубове има там ВИДЕО
Прочетете още
- 21:00 Болни деца на площадката? Майки се сблъскаха ожесточено - грижа или егоизъм?
- 22:00 ФМИ отстранява до края на семестъра преподавателя, замесен в секс скандал
- 19:44 Слънцето „избухна" три пъти за часове: Учени предупреждават за нова вълна от магнитни бури
- 16:07 Агресия в София: шофьорка твърди, че е била нападната посред бял ден