И Перник влезе в червената зона, съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Стела Димитрова, цитирана от БНР.
Регистрираната 14- дневна заболеваемост е 207 на 100 000 души.
Успоредно с броя на заболелите расте и броят на хоспитализациите. Към днешна дата на болнично лечение са 55 жители на областта, като 11 от тях се лекуват извън региона.
Маските на открито задължителни в български град!
Местните болници са готови да реагират при увеличаване броя на нуждаещите се от хоспитализация, са заявили директорите им на среща с областния управител д-р Симеон Василев.
Според тях един от най-големите проблеми и сега е липсата на достатъчно персонал в лечебните заведения. Въпреки недостига и умората медиците са достатъчно мотивирани за работа, са подчертали те.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат