Първите щъркели за тази година кацнаха в хасковското село Подкрепа, но със забавяне спрямо миналата година. Двойка щъркели и една самотна птица, вероятно очакваща партньор, се настаниха в гнездата близо до храма "Свети Пророк Илия". Според информация от кмета на селото, Татяна Георгиева, на следващата сутрин в едното от гнездата се намирал само един щъркел, който усилено разчиствал своето "жилище".
"Тъкмо се окичихме с мартеници, а сега трябва да ги сваляме, както повелява традицията", шегува се Георгиева. Тя допълни, че миналата година в Подкрепа са гнездили шест двойки щъркели, но тази година пристигането им е закъсняло, което е предизвикало малко притеснение сред местните жители. "Вероятно причината за закъснението е по-студеният февруари", отбеляза кметицата, цитирана от Meteo Balkans.
В същото време, според Георгиева, през миналата година първият щъркел е пристигнал в Подкрепа на 20 февруари.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
