Бременната жена от Пловдив, която е починала от COVID-19, е чакала близнаци, съобщи д-р Сийка Димчева, директор на РЗИ.
Децата също не са живи.
29-годишната жена не е била ваксинирана срещу COVID-19, не е имала и придружаващи заболявания.
29-годишната жена, починала от ковид, е била бременна
Тя е постъпила на 15 септември в УМБАЛ "Св. Георги“ със симптоми, а на 16-ти тестът ѝ бил положителен, каза Димчева за Фокус.
Състоянието ѝ се влошило бързо, била е поставена на апаратно дишане в интензивно отделение и на 29 септември е починала.
"Жената е със странно име, което не е българско, но не мога да кажа каква е нейната народност", допълни тя.
Двамата с мъжа ѝ живеят на адрес в Пловдив, но в момента мъжът е карантиниран в Пазарджик.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
