Община Пловдив продължава приемането на заявления за участие в проектната инициатива, свързана с подмяна на старите неефективни отоплителни устройства на дърва и въглища с екологични алтернативи.
Кандидатите по проекта „Мерки за подобряване на качеството на атмосферен въздух в община Пловдив чрез намаляване на емисиите от ФПЧ10 от битовото отопление – фаза 2“ следва да са съгласни да подменят отоплителните си устройства на твърдо гориво с нови екоустройства, допустими по процедурата, както и да предоставят безвъзмездно на общината старите отоплителни устройства.
Гражданите могат да подадат заявления в офиса на проекта в Централна поща – Пловдив, или онлайн чрез сайта https://plovdivcleanair.com/
От екипа обръщат внимание, че въпреки че се намираме извън отоплителния сезон, кандидатите не трябва да демонтират старите си отоплителни уреди на твърдо гориво преди посещението на комисия на адрес.
Съгласно изискванията на проекта, наличието в жилището и състоянието на уреда трябва да бъдат установени от комисията на място. Демонтажът се извършва само след това. При одобрение, старите уреди се заменят безвъзмездно с екологични алтернативи – климатик, термопомпа, пелетна камина.
Проектът се финансира от Програма "Околна среда" 2021-2027”, съфинансирана от Европейския фонд за регионално развитие и Кохезионния фонд на Европейския съюз по процедура чрез директно предоставяне на конкретен бенефициент BG16FFPR002-5.001 "За по-чист въздух!" от Програма "Околна среда" 2021 - 2027 г.
Прочетете още
- 13:00 Masterclass, който се случва за първи път: Балетният елит идва в Пловдив
- 13:59 Дете плаче в смачкана кола, а наоколо надуват клаксони: поредна тежка катастрофа във Варна СНИМКИ
- 10:00 В болница "Селена" посрещнаха бебе №1000 за годината и още 188 новородени през май
- 10:58 Скандал на пътя в София: Шофьор и мотористки влязоха в остър спор ВИДЕО