Считано от 1 май се отменят противоепидемичните мерки за влизане на лица, пристигащи от други държави, на територията на Република България. Това нареди министърът на здравеопазването проф. Асена Сербезова със своя заповед, издадена в четвъртък.
До 1 май лицата, пристигащи от други държави на територията на Република България, се допускаха при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване или на равностоен или аналогичен документ, съдържащ същите данни.
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 14:01 Безумие край Благоевград: Кола продължи в насрещното въпреки предупрежденията СНИМКИ
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА
