Откриха официално обновената сграда на Градската художествена галерия на улица „Съборна” в Стария град.
Това е проект, вдъхновен от Пловдив – Европейска столица на културата 2019 и реализиран с държавно финансиране.
Великолепната сграда, проектирана преди 140 години от архитект Йосиф Шнитер, днес е адаптирана към нуждите на галерията. В нея своя дом намери представителната колекция, събрала произведения на български художници, създавани в продължение на две столетия.
Сградата вече е отворена към уличното пространство, а в двора й ще бъдат изградени сцена и тематична детска площадка.







Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 16:31 Мъж се опита да открадне колело от чужд вход, не успя ВИДЕО
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА