Повреден автомобил и десетки разгорещени коментари предизвика публикация в социалните мрежи от Добрич. Жена твърди, че шофьор е ударил колата ѝ и е напуснал мястото, а записите от охранителни камери ще бъдат предоставени на полицията.

Сигналът е публикуван от Калинка Велева във Facebook. Към него е приложен ВИДЕО от охранителна камера, на който се вижда как бял автомобил преминава покрай паркирани коли по тясна жилищна улица. По думите на авторката именно този водач е причинил щетите.

„Шофьора, който направи това снощи, да се свърже с мен. Всички видеа и снимки отиват в полицията“, пише тя.

Публикацията обаче бързо прераства в спор. Част от коментиращите осъждат водача, ако действително е напуснал мястото след инцидента. Други обръщат внимание на начина, по който е бил паркиран удареният автомобил, като твърдят, че той също е в нарушение.

Някои потребители посочват, че колата е оставена върху тротоара и срещу посоката на движение, което според тях затруднява разминаването по и без това тясната улица. Други отбелязват, че проблемът е по-дълбок - липсата на достатъчно места за паркиране и все по-натоварените квартални улици създават предпоставки за подобни ситуации.

Към момента няма информация дали по случая вече е подаден официален сигнал в полицията и дали е установен водачът на автомобила.