Сигнал за семейство бедстващи щъркели в Лом. Жители на крайдунавския град алармират, че птиците не могат да създадат потомство, след като гнездото им е било преместено.
Щъркелите са очаквани гости в града всяка пролет и пристигането им предизвиква вълнение сред деца и възрастни.
Едно семейство обаче не открива дома си след дългия път от хиляди километри.
Местните разказват за bTV, че гнездото им било преместено през зимата. Според мълвата това се случва след жалби на живущи в съседство.
За случая са сигнализирани екоминистерството и Българско дружество за защита на птиците.
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 07:31 Боклуци покриха беседка в парк в Стара Загора СНИМКИ
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка