Смъртен случай беляза движението през Прохода на Републиката тази вечер. Малко преди село Вонеща вода е станал тежък пътен инцидент, който временно затруднява преминаването в двете посоки, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Велико Търново.
По първоначална информация, загинал е водачът на лек автомобил. В момента на мястото има екипи на „Пътна полиция“, които регулират трафика и извършват оглед на произшествието.
От МВР не съобщават какви са причините за катастрофата, нито дали има други пострадали. Движението в района е силно затруднено, а пътуващите в посока Гурково – Велико Търново се призовават да шофират с повишено внимание.
По първоначална информация камион е ударил със задната си част лекия автомобил. Загинал е шофьорът на колата.
Камионът е напуснал автопроизшествието и в момента се издирва от полицията. По всяка вероятност става дума за чуждестранен тир. Възможно е водачът му да не е разбрал за инцидента.
ОБНОВЕНА: Със загиналият мъж е пътувала и жена, която е подала сигнала за инцидента, съобщи Нова тв. Именно тя твърди, че шофьорът на тира е избягал. Пострадалата е в болница, без опасност за живота.
Очаква се официална информация за обстоятелствата около трагедията.
Снимката е илюстративна
Прочетете още
- 08:29 Кой написа присъдата преди съда?
- 10:00 На косъм от инцидент: Стъклена бутилка полетя към детска площадка във Варна СНИМКИ
- 11:00 Крадец на техника и инструменти е задържан след серия взломове в Пловдивско
- 08:00 Майката на убития Никола Киров с разтърсващо писмо на 6 май: Има ли място в строя за убиец?