Софиянци обичат "Фолксваген"-а, става ясно от справка по искане на "24 часа" за видовете притежавани коли в София, изготвена от Столичната община.
Така най-много автомобили, регистрирани в София, са с марка “Фолксваген” - 99 307. Веднага след нея обаче се нареждат автомобилите с марка “Мерцедес” - 77 541, следвани от “Опел” - 64 397.
56 268 са колите с марка “Рено”, следвани от друг френски производител - “Пежо” - 52 908. “Форд” шофират 49 332 софиянци, а “Тойота” - 47 981.
В топ 10 на регистрираните в столицата коли са тези с марка БМВ - 46 846, “Ауди” - 42 888, и “Шкода” - 33 955.
Регистрираните Лади пък са 16 385, Москвичите - 7819, а 2320 са Трабантите.
Според справките в столицата има регистрирани 2428 поршета, а “Алфа Ромео” притежават 5860 софиянци.
Собствениците на Ламборгини - 700 конски сили, произведено през 2012 г., например плащат годишно 2617 лв. данък.
За Ауди, произведено през 2018 г. и с 435 конски сили, данъкът е 2493 лв., а за “Ролс-Ройс” от 2014 г., с мощност 465 коня - налогът е 2363 лв. В този диапазон е и данъкът за собствениците на Бентли, произведено през 2013 г. и с мощност 626 конски сили - 2337 лв. годишно.
Въпреки че е далеч от морето, в столицата са регистрирани 968 плавателни и въздухоплавателни средства. Софиянци притежават 380 яхти, 339 кораба, 82 джета, 84 самолета, няколко десетки лодки, скутери, 12 влекача, 3 мотоделтаплана и по един делтаплан и параплан, сочи справката на Дирекция “Общински приходи”.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив