Въздушната линейка е излетяла от Монтана тази сутрин, за да превози 17-годишната пациентка до специализирана клиника в София, където да получи необходимото лечение.

По информация на лекарите състоянието на младата майка е сериозно.

"Момичето е с увредена бъбречна функция", съобщи изпълнителният директор на МБАЛ "Д-р Стамен Илиев" д-р Тони Тодоров.

Заради тежкото ѝ състояние е било взето решение за незабавен въздушен транспорт до лечебно заведение с необходимите възможности за специализирана медицинска помощ, предаде БНР. 

От началото на 2026 г. това е петият случай, при който пациент от болницата в Монтана е транспортиран по спешност с медицински хеликоптер.

Въздушната спешна помощ продължава да играе ключова роля при лечението на пациенти в критично състояние, когато бързото транспортиране до специализирана болница е от решаващо значение.