Пореден сигнал за туристи, които се къпят в Седемте рилски езера. Този път румънци.
Според информацията, те са навлезли в едно от езерата, при което са заснети от служител на Националния парк. Той им е направил забележка и ги е предупредил, че ще трябва да платят глоба. Туристите обаче се държали арогантно и напуснали мястото, без да предоставят данните си. Затова и все още тяхната самоличност се установява. Ще се търси съдействие и от Външното министерство.
“Доста туристи не се държат по най-учтивия начин към служителите на „Паркова охрана“. Това са длъжностните лица, които са отговорни да съблюдават спазването на режимите и нормите в защитената територия. Правят забележка на румънски туристи навлезли в езерата, да излязат от езерата, но отсреща получават нагло поведение. Туристите отказват да дадат своите документи за самоличност и своевременно напускат територията на езерата”, заяви Стефан Кирилов от Национален парк „Рила”, пред "Нова".
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 16:31 Мъж се опита да открадне колело от чужд вход, не успя ВИДЕО
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА