Специалисти от Военномедицинска академия (ВМА) извършиха поредна чернодробна трансплантация – трета за 2021 година. Реципиентът е 41-годишен мъж в крайна фаза на чернодробно заболяване, а донорът – мъж на 54 години, съобщиха от болницата.
Трансплантацията бе извършена в следобедните часове на 24 септември, петък, и продължи 5 часа. В момента пациентът се намира в задоволително състояние, екстубиран е, контактен, адекватен, коментира проф. Никола Владов, ръководител на трансплантационния екип на ВМА.
Ръководството на ВМА изказва своята изключителна благодарност към близките на донора, които въпреки трудния за тях момент, са разрешили експлантацията на органите.
"Благодарим и на колегите от болницата в Стара Загора за перфектната организация при осъществяване на експлантацията на органите", коментира още проф. Владов.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив