На протест срещу мръсния въздух излизат днес жители на Димитровград и околните населени места, съобщават в отворено писмо до медиите организаторите от гражданската инициатива „Дишай, Димитровград“,
Те настояват периодичното замърсяване със серен диоксид и прах да спре. Протестиращите се събират на централния площад в 12 часа, а шествието им ще премине по основните булеварди и ще стигне до пътя за Стара Загора в района на ТЕЦ „Марица-3”, където ще блокират движението.
Предвижда се движението по детелината да бъде затворено за два часа от 14.30 до 16.30 часа.
Снимката е илюстративна / iStock
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО