Тричленен състав на Върховния административен съд отмени забраната за водачите с категория В да превишават 120 км/ч при движение по автомагистрали. Това е чл. 73, ал. 1 от Правилника за прилагане на Закона за движение по пътищата, в табличната част, в която е посочено: „категория В….., по автомагистрала 120 км/час“, съобщиха от ВАС.
Правилникът противоречи на нормативен акт от по-висока степен, а именно - на Закона за движение по пътищата, който е в сила от 01.09.1999 г.
Намаляване на допустимата скорост по магистралите, вдигане на глобите
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 16:31 Мъж се опита да открадне колело от чужд вход, не успя ВИДЕО
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА