Водолази ще чистят днес морското дъно около рибарското пристанище в Созопол.
"От 2018 г. правим почистване, напълно доброволно със собствени сили и средства, целта е заедно да направим нещо полезно за всички", сподели Найден Недев, инструктор водолаз и организатор на акцията, той е цитиран от БТА. През годините на призива за почистване са откликвали десетки доброволци, членове на водолазни клубове. От дъното на морето се вадят автомобилни гуми, железа, различни битови предмети.
Акцията под вода започва в 9:00 ч. на съботния ден, а почистването ще продължи до обедно време.
Ще участват само професионални водолази, тъй като водата е доста студена - между 8 и 10 градуса. В Созопол се намира Центърът за подводна археология, изследователите-водолази, от който се занимават с опазването, проучването и документирането на останки от древни цивилизации по морското дъно в български териториални води.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие