По информация от "Гранична полиция" през последните два дни през граничните пунктове на сухопътната ни граница с Румъния са влезли общо 550 автомобила с украинска регистрация с 2800 украински граждани.
В 6 ч. тази сутрин през ГКПП "Дуранкулак" е влязъл автобус с българи и украинци от Одеса, предимно жени и деца.
Пътуващите в него разказаха, че всичко е преминало нормално и спокойно.
"В Одеса е спокойно, в Николаево бомбардират", добавиха те пред bTV.
Някои хора знаят къде ще отседнат, други не.
Ситуацията на граничният пункт е спокойна. Очакват се още два автобуса да пристигнат от Одеса, но на този етап не се знае кога.
От МВнР съобщиха, че в момента те са на територията на Румъния.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината