Ден преди да влезе в сила забраната за ползване на руски петрол у нас, правителственият авиоотряд предупреди, че ще се наложи да спре да изпълнява полети. В писмо ръководителят на Държавния авиационен оператор Златко Златев уведоми транспортния министър, че на практика от 1 март нямат доставчик на керосин. Изходът бил дерогацията за тях да продължи да действа или хазната да плаща по-скъпо за гориво.
От Министерството на транспорта съобщиха, че едва вчера са получили предупреждението и засега се въздържат от коментар, пише "Нова". Припомняме, че решението за прекратяване на вноса на руска суровина беше гласувано от парламента през декември 2023 г.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице