Лятото на 2026 г. донесе изненадващи метеорологични условия в Румъния. След поредица от горещи дни в началото на юли, в разгара на сезона в планината Бучедж заваля сняг, а живакът в термометрите отчете градус над нулата, предават месните медии.
В четвъртък (9 юни) ентусиасти на зимните спортове се екипираха и се отдадоха на сноубординг, пише в свой материал по темата вестник „Гъндул“.
В други части на Румъния нестабилното време причини сериозни поражения. Буря нанесе значителни щети в окръг Прахова, включително в град Синая, предпочитан и от много българи за почивка, пише БТА.
Силните пориви на вятъра отнесоха покриви на къщи, множество улици са осеяни с клони от прекършени дървета. В Брагадиру и Калиманещ паднаха градушки.
Кадри: Meteoplus



Прочетете още
- 00:05 Челен удар: Един загина, жена е в тежко състояние след катастрофа край Мъглиж СНИМКИ
- 11:00 „Рухнах емоционално": Пациентка разказа за кошмарно посещение при зъболекар в Чирпан
- 09:00 Търговец предупреди за руса жена и нейния красавец СНИМКИ
- 08:00 Сливенско ноу-хау за паркиране: Водач изуми мрежата с изпълнението си СНИМКА
1127g 16:48, 10.07.2026
Da