Дете е простреляно с въздушна пушка при инцидент в димитровградското село Странско, съобщи ОД на МВР - Хасково. Случаят е станал при игра с оръжието.
Вчера в 13,35 часа в РУ Димитровград е било получено съобщение, че при боравене със законно притежавана пневматична пушка е било простреляно момче. Изпратените на място екипи установили, че двама родственици на 12 г. и 15 г., използвайки невниманието на свой роднина да остави отворен гараж с намиращата се в него пушка "Хатсан", започнали да си играят с нея.
Последвал е неволен изстрел от страна на по-голямото момче. Сачмата е проникнала в дясното рамо на по-малкия, който е транспортиран в детското отделение на пловдивска болница, без опасност за живота. Образувано е досъдебно производство, допълват от полицията.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив