Седем са новите случаи положителни за Covid-19 в областта.
По трима от гр. Доспат и с. Барутин, от които две са деца с температура и болки в гърлото и се лекуват от личния им лекар.
Седмият случай е жена на 68 г. от гр.Смолян с оплаквания от температура и кашлица. Тя се лекува в дома, информират от РЗИ.
Новооткритите са контактни на позитивни за новия коронавирус и ще бъдат поставени под 14 дневна карантина. Ще бъдат проучени контактните им лица и карантинирани.
Отрицателни са резултатите от ПСР тестовете на изследваните от персонала на неврологичното отделение на МБАЛ в Смолян.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил