Българският Червен кръст стартира кампания за набиране на финансови средства в помощ на пострадалите от опустошителните земетресения в Турция.
Има ли опасност за България след земетресенията в Турция
Екип за търсене и спасяване от 12 души с 5 кучета от Планинската спасителна служба на БЧК е в Турция, за да се включи в спасителните дейности на място. Организацията има готовност и да предостави хуманитарна помощ от бедствения си резерв.
Ново земетресение в Турция! Жертвите вече са 3700, може да се увеличат осем пъти
БЧК е в постоянна комуникация с Турския Червен полумесец и сформирания щаб на ТЧП, ръководещ операцията по подпомагане, както и с Министерството на вътрешните работи и ГД ПБЗН.
Открита е специална банкова сметка в лева:
IBAN: BG64UNCR76301078660913
За пострадалите от земетресението в Турция
Кампанията на БЧК може да бъде подкрепена и със SMS на кратък номер 1466 към всички мобилни оператори.
Прочетете още
- 12:00 Майка ядосана от мъж на скутер, шофирал по тротоара: Мина на косъм от количката с двете ми деца ВИДЕО
- 13:07 Колоездачите от Giro d'Italia тръгват от Пловдив, градът стана розов СНИМКИ и ВИДЕО
- 11:00 Серия от срязани гуми на коли в „Студентски град"
- 23:00 Дневен хороскоп за 10 май: Раци, вършете работата си докрай

