Считано от утре, 20 юни, пристигащите у нас лица от Кралство Белгия не подлежат на 14-дневна карантина. Директорите на регионалните здравни инспекции трябва да отменят карантината на лицата, пристигнали у нас от Кралство Белгия, в периода от 09.06.2020 г. до 19.06.2020 г. Това разпорежда здравният министър с издадена днес Заповед № РД-01-347/19.06.2020 г.
В същата заповед се посочва, че под карантина няма да бъдат поставяни и краткосрочно командированите служители от държавната администрация при изпълнение на техните задължения, по реда на Наредбата за служебните командировки и специализации в чужбина.
Припомняме, преди два дни имаше облекчение и за още 8 страни:
Заповед! Отпадна карантината за пристигащите у нас от още 8 страни
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил