Директорът на Първо частно основно училище в Бургас Ваня Стоянова е починала снощи от Ковид-19.
Тя е изгубила живота си след няколко дневна битка, лекарите са направили и невъзможното, за да я спасят, но вирусът е бил безпощаден към нея.
Стоянова е усетила първите симптоми в понеделник, направила си е тест, който е бил положителен, но останала за домашно лечение, съобщава Флагман.бг.
В сряда по спешност е приета в ковид отделението на УМБАЛ Бургас, часове по-късно е хоспитализиран и Станчо Славов, пом.-директор в училището.
Той вече е стабилизиран, но Стоянова буквално е била смляна от инфекцията. За по-малко от 24 часа тя е изпаднала в критично състояние. От четвъртък е в реанимацията, където е издъхнала вчера, на петък 13-ти.
Ваня Стоянова е математик, дългогодишен преподавател в ПМГ „Акад.Никола Обрешков”.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив