Директорът на "Пирогов" проф. Асен Балтов е с положителни проби за наличието на антитела за COVID-19. Това съобщи на брифинг Бойко Борисов. Премиерът заяви, че медикът е в карантина.
„Професор Балтов е в дома си. Поставен е под карантина. Призовавам да се спазват елементарните предпазни мерки – дистанция, предпазни средства сред персонала в заведенията. Получих информация, че масово хората са със симптоми, но не търсят медицинска помощ. Само в болниците може да приложим лечение. Имаме капацитет в лечебните заведения”, заяви премиерът.
Той отново напомни, че няма да бъдат затегнати мерките, но хората сами трябва да се пазят.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат