Десет нови случая на заразени с COVID-19 в Старозагорска област, които са диагностицирани с PCR тест, информират от пресцентъра на РЗИ.
Шест от тях са от град Стара Загора и 1 от община Стара Загора, 1 от община Мъглиж, 1 от община Раднево и 1 от град Чирпан. До 18 години заболелите са 2 деца, от 18 до 40 години - 3 лица и над 40 години - 5 лица.
В област Стара Загора, видно от националната информационна система за COVID-19 лицата под карантина са 861, а лицата с изтекла карантина - 7193.
От началото на епидемията към 0 часа на 9 юли 2020 г. заболелите от COVID-19 в Старозагорска област са 162-ма, като през последната седмица броят им плавно се увеличава.
През последните дни се наблюдава дифузно разпространение на инфекцията, с леко протичане, уточняват от пресцентъра на РЗИ.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка