От 21 часа вчера до момента има 7800 сигнала за наводнения и бедстващи на телефон 112 в столицата, научи Glas.bg.
На улица „Позитано“ има наводнена асансьорна шахта с дълбочина над 3 метра.
Все още има аварийни екипи в цяла София.
Припомняме, истински воден ад настана снощи в столицата, след като се изляха на места над 60 л/кв.м. Картината е направо апокалиптична - паднали дървета, коли под вода, закъсали автомобили, наводнени жилища и магазини, подлези под вода... квартали без ток...
В резултат на бурята на столичния булевард "България" част от покрива на хипермаркет се срути. Слава богу, пострадали хора няма.
Метростанция стана гьол, а столични булеварди - плавателни.
В магазин за хранителни стоки на булевард "България" и булевард "Тодор Каблешков" мъж е паднал в асансьорна шахта. Той е изваден и не е пострадал сериозно.
Еднометрова вълна по булевард "Евлоги и Христо Георгиеви" пък е помела над 10 автомобила. По чудо няма пострадали, но има много нанесени щети по автомобилите.
Снощи полицейски екипи са помогнали на жена, блокирана на първия етаж в къщата си на улица "Алеко Константинов", близо до театър "Зад канала", вследствие на проливните дъждове в столицата.
Днес следобед отново се очакват бури и градушки.
Очаквайте подробности!








Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход