"Физически се чувствам добре. Нямам температура, не кихам, не кашлям. Но ми изчезнаха вкусът и обонянието", каза Ути Бъчваров.
Той е под карантина със съпругата и децата си в къща, която е на 70-80 км от Варна. Семейството отишло там на почивка. Миналата седмица в четвъртък, докато вечеряли Бъчваров установил, че яде чесън, но не усеща нищо, съобщи Нова.
"Разбрах, че нещо не е наред. Сетих се, че липсата на вкус и обоняние е един от симптомите на коронавирус. На следващия ден отидох в лаборатория във Варна и си направих тест. В 21 ч излезе резултата и разбрах, че съм позитивен. Половин час по-късно на вратата ми почукаха здравни инспектори и кметския наместник. Взеха проби на жена ми и децата. Тя също даде положителен резултат, децата са отрицателни", разказа кулинарят.
Сега цялото семейство е под карантина, като децата не са отделени. Другата седмица ще бъдат направени контролни тестове, за да се види дали вече двамата са оздравели.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат