Движението на юг към Гърция в днешната празнична събота е интензивно и динамично, но за разлика от вчерашния ден, в района на Симитли и Кресненското дефиле няма образувани тежки колони от автомобили и големи тапи.
При пътния възел Симитли е въведена временна организация, която позволява две ленти за движение в посока Кулата. Шофьорите, идващи от Банско, често пренебрегват знака „Стоп“, като не отдават предимство на прибиращите се от Кулата, което създава напрежение. Друг проблемен момент е престрояването от дясна в лява лента при пътуване на юг, където водачите често допускат грешки.
В района на Благоевград превалява дъжд от време на време, поради което пътната настилка е мокра и хлъзгава. Пътна полиция съветва за повишено внимание и по-ниска скорост.
Прочетете още
- 16:23 Разкриха как полицаи са помогнали за спасяването на бебе в критично състояние в Пловдив СНИМКИ+ВИДЕО
- 18:30 Трима по петите на жена в „Слатина": Тя ги усети и успя да затвори входа СНИМКИ
- 16:03 "Фокусник" с банкноти обикаля в София - подменя 50 евро с 10 пред касиерите СНИМКА
- 19:00 Къде бяха снощи децата ви?: Жена твърди, че „локали" на 13-16 години търсели бой из София