Дълбоко съм възмутен от наши съграждани, които в чумаво време трупат рейтинг. Същото се отнася и за едно местно сайтче, което бълва фалшиви новини. Това заяви кметът Здравко Димитров на днешната сесия, на която оттегли предложението за прехвърляне на 600 хил. лева от Онкодиспансера към две общински болници за закупуване на респиратори. Става дума за "Св. Мина" и "Св. Пантелеймон".
"Появи се жълта новина, че се вземат средства, отделени за лечение на онкоболни. Това не е вярно. Парите са за паркинг на онкодиспансера. За лекарства никога не е ставало дума. Оттеглям точката, за да спра всякакви спекулации по темата", заяви Димитров.
Според него рано или късно на авторите на подобни материали ще им се върне, защото Господ всичко виждал. "Не може в кризисен период да се бълват фалшиви новини", омерзен е градоначалникът.
Шефът на общинсксия кризисен щаб д-р Калин Калинов определи написаното като манипулация. "Мишоците винаги се крият. Тях ги е страх от смелостта", отсече той.
Прочетете още
- 20:00 Глутница вся ужас в София: Докато институциите спят, кучетата вече вилнеят в следващия квартал
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 19:00 Ужас в София! Асансьор с майка и дете пропадна ВИДЕО