Столичната регионална здравна инспекция се задейства! От там искат информация или записи, за да установят кои депутати са били без защитна маска на днешното пленарно заседание. Това стана ясно от съобщение на пресцентъра на Народното събрание.
От Столичната регионална здравна инспекция са връчили днес, 24 юни 2020 г., на Народното събрание констативен протокол, според който по време на пленарното заседание този ден част от народните представители, присъстващи в пленарната зала, са без поставена защитна маска за лице за еднократна или многократна употреба или друго средство, покриващо носа и устата, уточняват от там.
Така депутати са нарушили въведените от министъра на здравеопазването със заповед от 22 юни 2020 г. временни противоепидемични мерки.
От информация на медиите стана ясно, че днес по-голямата част от законотворците са били с маски, но имало и такива, които не носели лични предпазни средства.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив