Няма засилено движение по пропускателните пунктове на София днес. В късните часове на деня и утре обаче се очаква трафикът към столицата да се увеличи. Полицията започва сериозни проверки на декларациите на влизащите в столицата. При несъответствие ще бъдат налагани санкции.
Прибирането в столицата ще става през двата прозореца, разрешени за преминаване през КПП-тата около града между 6 и 8 сутринта и между 18 и 20 часа вечерта.
От МВР обясниха още, че мерките ще бъдат изключително сериозни, като ще се гледа внимателно на всеки отделен водач и хората, пътуващи в отделните автомобили.
Не е изключено да има и хора, които няма да бъдат допуснати да влязат в София.
Най-активно от вътрешното министерство очакват при пропускателните пунктове на АМ „Тракия“, АМ „Хемус“ и в района на Владая.
Спокойна е обстановката към този час в кварталите „Факултета“ и „Филиповци“, няма регистрирани инциденти и през изминалата нощ в двата квартала.
Напусналите София ще искат да докажат, че са софиянци и са били объркани
Прочетете още
- 21:00 Крал Чарлз III, който дойде при Тръмп, отказа да се срещне с жертвите на Епстийн
- 19:00 Драма в Русе: Стопанка на изчезнало коте обвини жена в системно премахване на обявите ѝ СНИМКИ
- 17:16 След закриването на "Магазин за хората": Как реагираха жителите на Куклен? ВИДЕО
- 20:00 Хулигани със спрейове съсипаха фасадите на обществени сгради в Ръжево Конаре СНИМКИ