Проверка във връзка с починалия лекар от Центъра за спешна медицинска помощ в София - д-р Юлиян Стамов, е назначена от здравния министър Ананиев. Това стана ясно на брифинга, даден по-рано днес в Министерството на здравеопазването.
„Чувам най-различни версии в медиите от близкия колега на починалия и от Спешната помощ в София. За да съм сигурен кое е вярното, съм назначил проверка“, заяви Ананиев.
„Центровете за спешна медицинска помощ са осигурени с всички необходими предпазни средства. В зависимост от сигнала, който получават, когато отиват към пациент, за който има съмнение, че е носител на вируса, той е задължен да бъде оборудван изцяло с всички предпазни средства“, обясни здравният министър.
Махнете си мръсните ръце от паметта на тези чисти хора. Намерете си друга плячка!
Запис с починалия лекар: Пратиха ни при заразен без облекла, после отказаха линейка
Спешен медик на 42 г. почина, след като спаси болен от COVID-19
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО