Жители на столичния кв. "Гоце Делчев" сигнализират полицията за нощни гонки по бул. "България" с мощни мотори, които издават гръмки звуци. Това обкновено става през летните нощи.
Преди две вечери полицията е пристигнала след получен сигнал, но мотористите били избягали. Според подалите сигнала мощните мотори се движели с по 200 км/ч.
Високата скорост на голям булевард е голям риск. Млади са, има адреналин, но ги съветвам да използват специалните писти, а не булевардите или околовръстното, каза Георги Янчев, член на сдружението на софийските мотористи. Според него писта за бързо каране имало до Пловдив и до Серес, Гърция.
По бул. "България" има табло на общината, които показват скоростта на движение на превозното средство, но моторите не ги хващат защото регистрационните им номера са отзад. Има и камери, които също не ги засичат, предава Нова тв.
Това е въпрос на съзнание и контрол от полицията според живеещите в квартала.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив