Ген. Мутафчийски разкри, че има предписания за лечение на военни от НАТО. "Ще намерим баланс и ще преценим коя част ще бъде за граждани и коя за военни", обясни той, но не пожела да разкрие подробности, защото поясни, че информацията е класифицирана. Според него съюзът се готви за втора вълна на коронавируса и именно заради това е нотата.
Тази сутрин е получена нота от НАТО, с която задължават България да осигури определен капацитет за лечение на военнослужещи - както от българската армия, така и от други страни, съобщи здравният министър Кирил Ананиев. Как ще бъде осигурен този задължителен капацитет, тепърва ще се готвят предписания. Това допълнително затруднява организацията по намаляването на болниците, които ще лекуват заразени с коронавирус в София, тъй като ВМА е една от тях.
„ВМА се включи успешно в лечението на коронавирус и декларираме желанието си да продължим, но имаме известни предписания за военните контингенти, които са в държавата. Затова трябва да плануваме коя част ще се поддържа за военния контингент и коя за граждани“, каза генерал Мутафчийски.
Прочетете още
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 17:00 На косъм от челен удар на пътя Пловдив-Карлово: шофьорка търси свидетели
- 16:30 Жена твърди, че детегледачка е задигнала големи суми пари от дома ѝ ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице
Кака Пена 17:10, 19.05.2020
Че то болниците са празни! Капацитет- колкото щеш! Просто ще се каже; например, тук 5 легла САМО за военни, а там- 10 за същото. И какво като НАТО е казало? Нима това е НАЙ– ВАЖНАТА новина за БГ гражданите???