По разпореждане на министър-председателя, министърът на здравеопазването издаде заповед, на основание на която от 15 юни всички дискотеки, нощни клубове и пиано-барове в страната възобновиха дейността си.
Изискването да работят обаче е да бъдат изпълнени въведените в страната противоепидемични мерки, включително:
- високи критерии за хигиена
- задължителни маски и шлемове на персонала
- редовна дезинфекция на масите и всички останали повърхности
- спазване на необходимата минимална дистанция
Тези мерки са задължителни за заведенията както в столицата и страната, така и по Черноморието, където нощният живот се завърна с пълна пара и се напълниха почти всички барове и дискотеки.
Най-нетърпеливите клиенти запълниха капацитета още в първите дни след отпадането на забраната.
Въпреки това, част от представителите на бранша са песимистично настроени за сезона. От туристическия бранш пък заявиха, че отварянето на нощните заведения е закъсняло.
По данни на Българската асоциация на заведенията у нас има над 5000 нощни заведения, в които работят близо 150 000 души. От асоциацията призовават всички да спазват стриктно предпазните мерки, за да приключи кризата с COVID-19 възможно най-скоро.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат