От утре до 30 юни се ограничава движението на жителите на квартал "Изток" в Кюстендил за времето от 10 до 22 часа. Това са налага заради увеличения брой случаи на заразени с коронавирус, които за последните дни станаха 11.
На изградените КПП-та ще бъдат пропускани само граждани, които работят или имат нужда от здравни грижи. Всички жители на квартала ще трябва да носят маски. Предвижда се да бъде извършена дезинфекция на обществените площи.
Ще се пропускат да излизат и влизат основно берачи на череши и строителни работници.
РЗИ продължава да прави епидемиологичното проучване и да взима проби за изследване. Ще започне и изследване с бързи тестове, което ще е по желание на гражданите, и със съдействие на здравни медиатори, пише "24 часа".
В област Кюстендил досега са потвърдени общо 104 заразени с COVID-19.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил