Рано тази сутрин, 12 април, в хасковската многопрофилна болница е починал 58-годишен мъж с COVID-19, съобщиха от Министерството на здравеопазването.
Пациентът е хоспитализиран в инфекциозното отделение на лечебното заведение на 4-ти април. Ден по-късно при мъжа е доказана коронавирусна инфекция. Той е страдал от ХОББ, диабет, астма и артериална хипертония. Заради затруднено дишане и усложнена пневмония на 9-ти април е приведен в интензивно отделение, където е поставен на апаратна вентилация.
Министерството на здравеопазването изказва съболезнования на близките и семейството на починалия мъж.
Прочетете още
- 20:00 Глутница вся ужас в София: Докато институциите спят, кучетата вече вилнеят в следващия квартал
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 19:00 Ужас в София! Асансьор с майка и дете пропадна ВИДЕО