Още една жертва на COVID-19! Жена на 57 години от сливенския квартал "Надежда" е починала от коронавирусна инфекция, съобщиха от Областния кризисен щаб. Тя е потърсила болнична помощ в тежко състояние. Клиничната ѝ картина рязко се е влошила.
За последното денонощие, освен починалата пациентка, още двама в областта са дали положителен резултат за COVID-19. Те са семейство от Нова Загора, като съпругата е работила във фирма, където са били установени случаи на коронавирус. Съпрузите засега се лекуват в домашни условия.
По данни на РЗИ, към момента 56 пациенти с COVID-19 се лекуват в инфекциозните отделения на областната и на военната болница. 13 други са на домашно лечение. Към 30 юни най-много са инфектираните в община Нова Загора - 39, в община Сливен болните са 30. Под домашна карантина са 784 жители на четирите общини в областта.
От ОД на МВР са извършили 11 проверки за спазване на мерките, при които са съставени девет предупредителни протокола и 27 акта за неносене на предпазни маски за лице в закрити площи и струпване на хора.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
