Полицията в Бургас и Царево задържа мъж и жена, задигнали осем бронзови и сребърни антични монети и накити, както и няколко антични глинени съдове, експонирани в базата на Националната художествена академия в Ахтопол, по-известна като Гръцкото училище. Арестуваните са на 31 и 33 г., криминално проявени, а кражбата е осъществена на 10 юни по обед.
Установено е, че бургазлиите проникнали в музея през незатворен прозорец на приземното помещение. В момента на извършване на кражбата в сградата не е имало служители. Чрез повдигане на витринните стъкла крадците задигнали ценни монети и глинени предмети, които смятали да пласират, за да си осигурят пари за наркотици, разкриват от полицията.

Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил