Издъхнал е жител на ромския квартал "Изток" в Кюстендил, който е блокиран заради огнище на заразени с коронавирус. 60-годишният мъж е починал през нощта на петък срещу събота. Това съобщи директорът на МБАЛ „Д-р Никола Василиев" д-р Александър Величков. По негови думи мъжът не е имал съпътстващи заболявания, но е бил с пневмония.
„Той бе сред първите установени в ромския кв. "Изток", но постъпи едва на следващия ден през Спешния център. За съжаление при него нещата се развиха много бързо", каза д-р Величков, цитиран от infomreja.bg.
Повече от половината от 117-те заразени с COVID-19 са от три града! Пловдив е сред тях
По последни данни, в Кюстендил са установени 19 нови случая на заразени с коронавирус. Огнище на заразата в града е квартал "Изток", който от 22 часа в петък е под пълна блокада.
Забраната за напускане на квартала без основателна причина е в сила до 30 юни.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат