Трети човешки живот на постъпил в тежко състояние пациент в УМБАЛ-Бургас отне COVID-19. Това е 52-годишен мъж, който е бил настанен в интензивния сектор на Инфекциозното отделение. Новината бе потвърдена и от Регионалната здравна инспекция (РЗИ).
Въпреки усилията на целия лекарски екип, ангажиран с борбата с коронавируса, пациентът е издъхнал в 01:30 ч. снощи.
Zаразата е усложнила две негови заболявания – хипертония и диабет, предава Флагман.бг. Към момента в реанимация на Инфекциозното отделение на УМБАЛ-Бургас има още трима пациенти. Тази сутрин са били изписани седем души, които са били в доста по-леко състояние.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО