Потвърдените нови случаи на COVID-19 в област Смолян са 60, потвърдиха от Здравната инспекция в Смолян. 57 от тях са на работещите служители в завода за производство на автомобилни части в областния град. По 20 са позитивните от общините Смолян и Мадан, и 17 от община Рудозем. Всички потвърдени случаи от производственото предприятие са проучени, като са им издадени предписания за 14-дневна домашна изолация.
Само една четвърт от лицата съобщават за леки оплаквания в горните дихателни пътища. Останалите са без изразени симптоми към момента. На работното място са установени 72-ма контактни. В семействата предстои издирването на такива.
Изследванията на работещите продължават. Само един от първите потвърдени случаи в завода до момента е хоспитализиран в инфекциозното отделение на МБАЛ – Смолян с диагноза пневмония, в стабилно състояние.
Жена на 83 г. от Смолян и мъж на 86 г. от с. Борино са хоспитализирани в областната болница. Те са на домашно лечение в добро общо състояние, под наблюдение на личен лекар е и 52-годишен мъж, също от града.
Продължава епидемиологичното проучване за установяване на контактните лица и предприемане на епидемиологични мерки, посочиха от РЗИ.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив