Намериха уран в питейната вода, която водоснабдява Първомай и селата Крушево и Градина. На 31 октомври проби на питейната вода от централното водоснабдяване са регистрирали стойност на естествен уран над определената максимална стойност в Наредба № 9 за качеството на водата, предназначена за питейно-битови нужди.
РЗИ – Пловдив е изпратила писмо до местната администрация, която е уведомила гражданите, че трябва незабавно да преустановят с консумацията на питейна вода и приготвяне на храна с нея.
Тя може да се използва за хигиенни цели.
Мярката ще бъде в сила до получаване на лабораторни резултати, съответстващи на изискванията на Наредба № 9 за качеството на водата.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО